تبلیغات گوگلی (Adsense)

موتور جست‌ و جوی گوگل از ابزارهایی است که در مقوله بازاریابی اینترنتی خواهان بسیاردارد.گوگل دو روش تبلیغاتی پیش روی مشتریانش قرار می‌دهد.یکی تبلیغات در نتایج حاصل از جستجوها و دیگری حضور در محتوای وبسایت‌ها. در واقع بیشتر افرادی که می‌خواهند کسب و کارشان در گوگل معرفی شود، از هر دوی این روش‌ها استفاده می‌کنند .
روش اول به این معناست که نام،‌ مشخصات وطرح تبلیغاتی یک کسب و کار پس از این که کاربر با موتورجستجوی گوگل شروع به گشت و گذار و جستجو می‌کند، در کنار نتایج کندوکاو های گوگل پیش چشمانش قرار می‌گیرد. در واقع تبلیغات باصفحاتی که پس از کلیلک روی Search پدیدمی‌آیند، همراه می‌شود .
استفاده از روش دوم برای وب سایت‌های سودمنداست که از خدمات Adsense ، در گوگل استفاده کند .تبلیغات گوگلی (Adsense) یا همان Ad servingprograme برنامه‌ای از مجموعه گوگل است که وب سایت‌های عضو را باآگهی‌ها،‌ تصاویر و فایل‌های صوتی و تصویری تغذیه می‌کند. این سرویس به سرعت در حال رشد و گسترش بوده در حال حاضر میلیون‌ها وب سایت از امتیازاتش بهره‌مند می‌شوند. با استفاده از Adsense ،آگهی‌های تبلیغاتی به سرعت و در دامنه وسیعی منتشر می‌شوند. این مطالب در محتوای وب‌‌سایت‌هایی که از این سرویس استفاده می‌کنند، جای گرفته، خود را به همه نشان می‌دهند .
با این وجودبسیاری از صاحبان وب‌سایت‌ها، حضور در نتایج جستجوهای اینترنتی را ترجیح می‌دهند و قوای تبلیغاتی‌شان را بر این حوزه متمرکز می‌نمایند.دلایل متعددی وجود دارند ولی در این بین مقوله اعتماد و صداقت در درجه اول اهمیت قرار می‌گیرد وب‌سایت‌های کوچک و تازه‌کار به این مقوله توجه ویژه‌ای دارند.